ایران پرسمان

آخرين مطالب

وقتی اضطراب واژه سال کودکان می‌شود خردنامه

وقتی اضطراب واژه سال کودکان می‌شود
  بزرگنمايي:

ایران پرسمان - ایرنا /کودکان انگلیسی با گذشت نزدیک به دو سال از همه‌گیری کرونا «اضطراب» را به عنوان واژه سال 2021 انتخاب کردند.
انتشارات دانشگاه آکسفورد بیش از یک دهه است که تکامل زبان کودکان و نحوه استفاده آنها را از زبان برای ابراز احساسات و تجربیاتشان، مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. محققان این انتشارات بزرگ، امسال با توجه به تاثیر کرونا روی آموزش و نگرانی‌ها درباره سلامت روان کودکان، سلامت را به عنوان تمرکز تحقیق خود انتخاب کردند.
پژوهشگران در این مطالعه بیش از 8 هزار کودک بین 7 تا 14 سال از 85 مدرسه انگلیسی را به عنوان جامعه آماری گزینش کردند و از آنها خواستند اولین لغاتی را که برای صحبت درباره سلامتی استفاده می‌کنند، انتخاب کنند. اضطراب (anxiety) با کسب 21 درصد آراء کودکان به عنوان واژه سال انتخاب شد و پس از آن 19 درصد از کودکان واژه چالش برانگیز (challenging) و 14 درصد از آن‌ها واژه انزوا (isolate) را انتخاب کردند. سلامت (wellbeing) و تاب‌آوری (resilience) نیز به ترتیب با کسب 13 و 12 درصد آرا در مقام 4 و 5 این تحقیق ایستادند.
جو جنکینز (Joe Jenkins)، مدیر اجرایی تاثیر اجتماعی انجمن کودکان انگلیس، اذعان کرد این که اضطراب به عنوان لغت سال کودکان انتخاب شده نگران کننده است اما با توجه به تمام محدودیت‌ها و تغییراتی که به کودکان اعمال شد چندان عجیب و غیرمنتظره نیست.

لینک کوتاه:
https://www.iranporseman.ir/Fa/News/357166/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.