ایران پرسمان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

ایران پرسمان - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

ایران پرسمان - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

اجرای پروژه های بزرگ مقیاس بدون انجام مطالعات زیست محیطی تخلف است

ایران پرسمان - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:با هماهنگی هایی که انجام شده هیچ پروژه بزرگی اجازه باز کردن بودجه بدون انجام پروژه های زیست محیطی در حوزه های شهری ندارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

ایران پرسمان - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

ایران پرسمان - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

ایران پرسمان - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

ایران پرسمان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

ایران پرسمان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

ایران پرسمان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

ایران پرسمان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

ایران پرسمان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

ایران پرسمان - عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

ایران پرسمان - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

ایران پرسمان - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

ایران پرسمان - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

ایران پرسمان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

عامل انتشار پرندگان شکار شده در فضای مجازی بازداشت شد

ایران پرسمان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبدانان گفت: فرد متخلفی که پس از کشتار پرندگان، تصاویری از شکار غیرمجاز خود را تهیه و در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر می‎کرد، شناسایی و دستگیر شد.

۶۰ مورد جانور آسیب دیده بعد از درمان به دامن طبیعت قزووین بازگشتند

ایران پرسمان - مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان قزوین گفت: ۶۰ مورد از انواع جانوران وحشی آسیب دیده شامل انواع پرندگان، خزندگان و جوندگان پس از تیمار در زیستگاه‌های حیات وحش استان رهاسازی شده‌اند.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

ایران پرسمان - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

ایران پرسمان - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

ایران پرسمان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

ایران پرسمان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

ایران پرسمان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

ایران پرسمان - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

ایران پرسمان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان آغاز شد

ایران پرسمان - رییس اداره حیات وحش اداره‌کل محیط زیست گلستان از آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان با محوریت گونه‌های قوچ و میش، کل و بز و آهو در این ذخیرگاه زیست‌کره خبر داد.

پایش هفتگی مراکز نگهداری حیوانات در تهران

ایران پرسمان - رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گفت: مراکز نگهداری حیوانات در تهران به صورت هفتگی توسط کارشناسان و مسئولان محیط زیست پایش می شوند.

علت بوی مشمئزکننده اطراف مترو ایران خودرو مشخص شد

ایران پرسمان - معاون محیط زیست استان تهران گفت: با تجمع فاضلاب در نزدیکی مترو ایران خودرو و بوی آزاردهنده ناشی از آن کارشناس محیط زیست استان تهران به منطقه اعزام شد.

کاهش ۱۵ درصدی سرانه تولید پسماند در تهران/ نیاز جدی به نوسازی ناوگان حمل پسماند

ایران پرسمان - رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران با اشاره به اینکه میزان پسماند دفن شده روزانه شهر تهران نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته سرانه تولید پسماند در شهر تهران طی سه سال گذشته حدود ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

ساير مطالب

ویدیویی از تجمع دانشجویان در دانشگاه تهران

نفت ربوده شده از کشتی ایرانی پس گرفته شد

روایت امیر واحدی از نقش نهاجا در بمباران مراکز حیاتی و تجهیزات دشمن

بازداشت 8 نفر در پی حوادث دیروز سیستان و بلوچستان

کارنامه سیاه گروهک تروریستی جیش‌الظلم

نماینده مجلس: باید در کشور بستر اعتراض فراهم شود

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کار در دستور هفته جاری مجلس

توصیه‌‎های رئیس‌جمهور به مسئولان و خانواده‌ها درخصصو بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها

انتقاد نماینده ایران در ژنو از نقض حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین

توصیه نماینده زاهدان به مردم

احتمال آغاز دور دوم سفرهای استانی از نیمه دوم مهرماه

اولین سرکنسول ایران در کاپان ارمنستان حکم خود را تقدیم کرد

جزئیات گفتگوی رئیسی با شی‌ جین پینگ: آماده تقویت همکاری‌های چند جانبه هستیم

اعترافات یکی از دستگیر شدگان حادثه زاهدان: یک پژو 405 بین مردم اسلحه پخش می‌کرد

راز پیروزی

بیانیه سپاه سیستان و بلوچستان درباره حوادث زاهدان: به مزدوران پاسخ قاطع خواهیم داد

هلاکت دو عضو گروهک جیش‌الظلم در حادثه تروریستی زاهدان

"جیش‌الظلم" مسئولیت حمله تروریستی امروز ‌زاهدان را برعهده گرفت

فتنه انگیزی در سیستان و بلوچستان؛ 19 نفر کشته شدند

لحظه دستگیری دو لیدر اغتشاشات

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: احتمالا بعد از شفاف‌سازی پرونده مهسا امینی برخی شیوه‌ها را اصلاح کنیم

ارزیابی ربیعی از رخدادهای اخیر کشور

اظهارنظر وزیر ارتباطات در واکنش به محدودیت اینترنت؛ انشاالله این ایام سپری خواهد شد

حمله به یک کلانتری در زاهدان

ماجرای تلخ دستگیری و کور کردن چشمان یک جوان توسط نیروهای شاه

حاج‌علی‌اکبری: امنیت کشور قابل مسامحه نیست

پاسخ ایران به کشورهای منتقد حمله به مواضع تروریست‌ها در کردستان عراق

واکنش کرباسچی به بازداشت خبرنگار روزنامه هم‌میهن

واکنش آمریکا به حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست‌ها در کردستان عراق

کنایه کارشناس سیما به خانم مجری روی آنتن زنده

نخستین ویدئو از تست موشک کروز ضدکشتی ابومهدی علیه هدف تمرینی

توصیه علی مطهری: با سلبریتی‌ها رفتار تند نکنید

تیپ جدید آذری جهرمی؛ وزیر سابق با سبیل

نقدعلی: مجلس آماده همکاری با دولت برای ایجاد بستر اعتراضات قانونی‌ است

بیانیه مجلس خبرگان رهبری درباره حوادث اخیر

نیوزویک: آمریکا نباید سر به سر ایران بگذارد

بیانیه وزارت دفاع به مناسبت سالروز شهادت جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح

سیدعباس صالحی: گفته‌های رئیس‌جمهور درباره حق تجمع و اعتراض به یاد می‌ماند

کاردار سفارت فرانسه در تهران به وزارت خارجه احضار شد

ارشادی: کشورهای دیگر هم پذیرای آوارگان افغانستانی باشند

محسن رضایی: بسیاری از کشورها دیگر آمریکا را با تحریم ایران همراهی نمی‌کنند

هشدار ایران نسبت به ظهور گروه‌های تروریستی از جمله داعش در افغانستان

گشت و گذاری در نمایشگاه تجهیزات نظامی وزارت دفاع

گزارش تلویزیون از عملیات سپاه علیه تروریست‌های تجزیه طلب در شمال اقلیم عراق‌

دبیر کل حزب اتحاد ملت: اصل اعتراض شهروندان در ایران به رسمیت شناخته شود

گزارشی فضایی روی زمین!

ژست بی‌طرفی رسانه‌های لندن‌نشین چگونه فرو ریخت؟

مشاور عالی فرمانده کل قوا: قدرت رهبری انقلاب اسلامی در حال گسترش است

اظهارات صریح قالیباف درباره درگذشت مهسا امینی

آنچه در حیاط دولت گذشت؛ از فیلترینگ تا سهام عدالت

برخورد موشک‌های سپاه به کمپ گروهک تروریستی کومله هنگام پخش مستقیم

دستور کار هفته آینده مجلس مشخص شد

فرمانده نیروی زمینی سپاه: تاکنون 73 موشک بالستیک به مواضع تروریست‌ها شلیک شده است

لحظه اصابت موشک‌های سپاه به مقر تجزیه‌طلبان در عراق

گزارش خبرنگار ایرنا از پایان سفر فشرده وزیر امور خارجه به نیویورک

نخستین تصاویر از داخل کمپ کومله که هدف حملات سپاه قرار گرفت

گزارشی متفاوت از فعالیت های نیروی دریایی سپاه از روی عرشه ناو!

کریمی اصفهانی: کسبه جهاد کنند

انهدام یک تیم تروریستی در خداآفرین

نقوی حسینی: اگر نماینده بودم طرح اداره کشور منهای برجام را ارائه می‌دادم

وزیر ارتباطات: تصاویر ماهواره خیام را با کیفیت خوب دریافت می‌کنیم

انتقاد کنعانی از "تعارض شرم‌آور" مسئولان برخی کشورها در قبال مسائل مربوط به ایران

امیرعبداللهیان در دیدار با دبیرکل سازمان ملل: معتقدیم توافق دست یافتنی است

امیرعبداللهیان: آمریکایی‌ها گام‌هایی در جهت دادن تضمین به ما برداشته‌اند

عراق: ایران و عربستان درباره برخی نکات توافق کرده‌اند

معاون عملیات سپاه: منشأ عملیات علیه کشورمان را در هر نقطه‌ای مورد اصابت قرار می‌دهیم

توضیح وزارت خارجه درباره پرچم دیدار امیرعبداللهیان با رئیس مجمع عمومی سازمان ملل

امیرعبداللهیان: ما از مذاکرات رو در رو با آمریکا نمی‌ترسیم

ادعای فارس درباره املاک «علی کریمی»

اظهارات دو تن از فرماندهان دفاع مقدس درباره جنگ و قطعنامه 598

ضرغامی: ایران‌هراسی مثل «ماروپله» است

ساداتیان: آمریکایی‌ها به دنبال گذر از انتخابات کنگره برای از سرگیری مذاکرات هستند

محمد مهاجری: چرا الان جیغ‌مان از درآمدهای میلیاردی مهران مدیری به هوا رفته؟!

هاشم‌ الحیدری: تروریسم داعشی با حضور و کمک حاج قاسم از عراق جمع شد

تصمیمات دولت برای جلوگیری از رشد نقدینگی و تورم

واکنش ایران به واژگونی یک قایق در بنگلادش

سپاه مواضع گروهک تروریستی پژاک را منهدم کرد

انتقاد امیرعبداللهیان از عدم کمک‌رسانی سازمان ملل به مهاجران افغانستانی در ایران

ابراز همدردی ایران با دولت، ملت و ارتش پاکستان

پیام رئیس‌جمهور به سردار بردی محمداف

آمریکا چهارمین هواپیمای ایرانی را تحریم کرد

امیرعبداللهیان: ایران آماده همکاری با تحقیقات آژانس اتمی است

کانادا پلیس امنیت اخلاقی ایران را تحریم کرد

گزارش صدا و سیما از بازتاب ماجرای مهسا امینی در رسانه‌های بیگانه

قاضی‌زاده هاشمی: پرونده شهدای مدافع امنیت در بنیاد شهید بررسی می‌شود

ادعاهای آمریکا درباره مذاکرات؛ توافقی در کوتاه‌مدت نمی‌بینیم

مطالبه امیرعبداللهیان از سازمان ملل درخصوص یمن، افغانستان، سوریه و اوکراین

خانه «علی کریمی» در لواسان پلمب شد؟

انسیه خزعلی: گاهی فتنه‌ها فرصت دفاع از حق را میسر نمی‌کند

رجزخوانی شیرزن آذری: ترامپ را بدن دست من تیکه تیکه‌ش می‌کنم

جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی کار در دستور هفته آینده مجلس

عمار حکیم با سفیر ایران در عراق دیدار کرد

اسلامی در کنفرانس آژانس: ادعاهای واهی علیه برنامه‌ هسته‌ای ایران باید خاتمه یابد

یادداشت همتی خطاب به رئیسی: صِرفِ اعلام اینکه مشکلی با اعتراضات ندارید راه حل نیست

سالیوان: آمریکا به دنبال حل‌وفصل دیپلماتیک مسئله هسته‌ای ایران خواهد بود

حملات مجدد سپاه به مواضع گروهک‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق

بن بست برجام شکسته می شود؟

توافق امیر قطر و صدر اعظم آلمان درباره توافق هسته‌ای ایران

شعرخوانیِ پربازدید یک جوان در تجمع دیروز انقلاب

جدیدترین رصد و رودرویی قایقهای تندروی سپاه با کشتی‌های جنگی آمریکا در تنگه هرمز