ایران پرسمان
بازداشت 160 نظامی ارمنستان در ایران واقعیت دارد؟
يکشنبه 2 خرداد 1400 - 22:52:55
ایران پرسمان - فارس / سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در رد ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر بازداشت 160 نظامی ارمنستانی در جریان جنگ قره‌باغ با جمهوری آذربایجان، این ادعا را «شایعات بی اساس» خواند.
بنا بر گزارش «رادیو جمهوری ارمنستان»، سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان «گزارش‌ها درباره ادعای حضور 160 نظامی ارمستانی در ایران (و بازداشت آنها توسط ایران) را رد کرد».
طبق این گزارش، «سفارت تهران در ایروان همچنین اعلام کرد، شایعات درباره اینکه 160 نظامی ارمنستانی هم اکنون در ایران هستند و طرف ایرانی برای استرداد آنها پیش شرط‌هایی تعیین کرده است، نادرست و بی اساس هستند».
بنا بر گزارش رادیو جمهوری ارمنستان، روز شنبه (دیروز) برخی رسانه‌های ارمنستانی گزارشی منتشر کردند مبنی بر اینکه این (160) نظامی ارمنستان در جریان جنگ 44 روزه (با جمهوری آذربایجان بر سر منطقه قره باغ کوهستانی) وارد مرز ایران شده بودند و ایران آنها را دستگیر کرده است.
این ادعاها در شرایطی مطرح شده که جمهوری اسلامی ایران روابط خوبی با همسایگان خود دارد و همواره در جریان جنگ اخیر بر سر منطقه قره باغ کوهستانی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر لزوم اجتناب از جنگ و گفت‌و‌گو تاکید کرده است.

http://www.PorsemanNews.ir/fa/News/290778/بازداشت-160-نظامی-ارمنستان-در-ایران-واقعیت-دارد؟
بستن   چاپ