ایران پرسمان
آقاتهرانی: عدم حضور در انتخابات مشکلات را بیشتر از قبل خواهد کرد
يکشنبه 2 خرداد 1400 - 22:53:05
ایران پرسمان - فارس / رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مشکلات اقتصادی نباید دستاویزی برای عدم مشارکت باشد، گفت: مردم نپندارند که با رای ندادن از زیر مسئولیت شانه خالی کرده اند زیرا در نتیجه انتخاب نادرست مسائل و مشکلات بیشتر از قبل خواهد بود.
دوازدهمین نشست از سلسله نشست‌های دولت جوان حزب اللهی با حضور حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به همت بسیج دانشجویی استان قم برگزار شد.
در ابتدای جلسه حاج آقا تهرانی به بیان کرامات وجودی بنیانگذار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) پرداخت و نظامی خدا محور با مشارکت مردم را از برکات اسلام دانست و گفت:حتی اسرائیل غاصب و امریکای فتنه گر از نعمات انقلابمان در حیرت اند و هنوز هم کمر به نابودی بسته اند که با عنایات خدای متعال و دعای حضرت ولی عصر(عج) ناکام مانده اند.
وی در بحث جوان بودن دولت اظهار داشت: در بیانات مقام معظم رهبری نگاه کنید منظور از جوان بودن نگاه و تحول نو داشتن و برخورداری از روحیه جهادی است که باید در تشکیل دولت آتی به آن توجه شود.
وی در پاسخ به سوالی پیرامون وظیفه کمیسیون فرهنگی _اجتماعی مجلس گفت: ما قانون گذاری داریم و حسن اجرای قانون. ما در ابتدا اولویت بندی کرده ایم و سپس اجرایی کرده ایم، در راستای جمعیت و تعالی خانواده 70 ماده نوشتیم.
این نماینده مجلس تصریح کرد: در مورد فضای مجازی هم تصمیمات مدبرانه ای اتخاذ شده که نباید فقط منحصر به فیلترینگ باشد و باید با برنامه صحیح حتما راهکارهای درست و مفید جدا از کارکردهای منفی گونه اش قرار بگیرد.
آقاتهرانی درباره به فرهنگ سازی انتخابات نیز گفت: در عرصه انتخابات راهکارهای مدیریتی نداشتیم و همین مشکل اصلی ماست ولی تا حدودی با پیروی از سخنان ولی فقیه‌مان و رجوع به کتاب های امام خمینی (ره) مشکلات برطرف شده ولی نیاز به مکتوب کردن تمامی اینها داریم.
وی در توصیف خصوصیات رئیس جمهور اظهار داشت: رئیس جمهور بایستی مردمی باشد؛ به اصطلاح برنامه ها و سخنانش برای مردم جامعه قابل فهم و تکلم باشد؛ برای درمان بیماری های جامعه و مهندسی جامعه گام بردارد تا مشکلات سبب بی کفایتی مسئولان و کارگزاران نزد مردم نگردد.
این نماینده مجلس در تکمیل سخنانش خود افزود: دولت فعلی به برجام بی فرجام دلبسته است تا کور گره ‌ها باز شود و بیگانگان در حل مشکلات ما اقدامات عملی انجام دهند؛ حتما واجب است دولت بعدی مسائل را با استفاده از ظرفیت های بومی خود کشور حل کند تا موانع به نحو احسن برطرف شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مشکلات اقتصادی نباید دستاویزی برای عدم مشارکت باشد، گفت: مردم نپندارند که با رای ندادن از زیر مسئولیت شانه خالی کرده اند زیرا در نتیجه انتخاب نادرست مسائل و مشکلات بیشتر از قبل خواهد بود. 

http://www.PorsemanNews.ir/fa/News/290779/آقاتهرانی--عدم-حضور-در-انتخابات-مشکلات-را-بیشتر-از-قبل-خواهد-کرد
بستن   چاپ