ایران پرسمان
اخبار داغ انتخابات/ توپ در زمین رئیسی و لاریجانی
دوشنبه 3 خرداد 1400 - 09:32:01
ایران پرسمان - آخرین خبر / بازی رقابت در زمین انتخابات به لحظات نفس‌گیر خود نزدیک می‌شود. در این میان، خبرها و حواشی پیرامون برخی نامزدها بیشتر دیده و شنیده می‌شود و به نظر می‌رسد بازیگران اصلی در این میدان کم‌کم جایگاه خود را تثبیت می‌کنند. در بسته انتخاباتی امشب با این کاندیداها آشنا خواهید شد.
میدان رقابت رئیسی و لاریجانی
در حالی که نامزدهای دیگر انتخابات هنوز ویدئوی انخاباتی برای خود منتشر نکردند اما رئیسی و لاریجانی گوی سبقت را از دیگران ربودند و دومین کلیپ خود را هم منتشر کرد.
لاریجانی اعتراف کرد
علی لاریجانی در کلیپ جدید خود اعتراف می‌کند که در دوران ریاستش بر صدا و سیما کار غلطی را انجام داده است. این ویدئو را ببینید تا منظور وی از این اعتراف را متوجه شوید.

توضیح ویدیو
رئیسی سراغ کارنامه‌اش رفت
کلیپ ستاد رئیسی درباره نتیجه اجرایی 20 سفر استانی وی بوده است.
توضیح ویدیو
مناظرات رفت روی هوا؟
شایعاتی مبنی بر عدم برگزاری مناظره در انتخابات مطرح شده است تا آنجایی که لاریجانی هم به این موضوع واکنش نشان داد و نوشت: شنیده‌ام عده‌ای به دنبال حذف پخش زنده مناظرات هستند؛ امیدوارم این خبر نادرست باشد. تحقق این قبیل بدعت‌ها با ادعای مشارکت حداکثری نمی‌خواند و انتخابات را از اراده مردم خالی خواهد کرد.»
در نهایت عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری خیال همه را راحت کرد و گفت مناظرات انتخاباتی پابرجاست.
گفتنی است بحث زنده پخش شدن مناظره‌ها هم اهمیت دارد، فعلا اصل برگزاری مناظرات تایید شده ولی زنده بودن آن در هاله‌ای از ابهام است. 
چه خبر از شورای نگهبان؟
سخنگوی شورای نگهبان گفته است: جلسات شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت‌ها فردا و پس فردا هم ادامه دارد و سه شنبه جلسه نهایی برگزار می‌شود و سپس نتایج تایید صلاحیت ها به وزارت کشور اعلام می‌شود.
نامزدها آنچه در چنته داشتند رو کردند
نامزدهای انتخابات به جد در تلاش هستند تا با روش‌های مختلف توجه بیشتری برای خود بخرند.
تاجزاده معاون اولش را هم انتخاب کرد!
مصطفی تاجزاده که تایید صلاحیتش با اما و اگرهای جدی رو به رو است با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که اگر به ریاست‌جمهوری برگزیده شود، محسن صفایی‌فراهانی را به معاونت اولش برخواهد گزید.
سه‌گانه‌ای که آخوندی قبول ندارد
عباس آخوندی، وزیر پیشین راه و شهرسازی بیان کرده با سه گانه رییسی، جهانگیری و لاریجانی شور انتخاباتی صورت نمی‌گیرد و شکل گیری این سه‌گانه ادامه وضع موجود با یک مقداری گرایش به سمت راست یا چپ است.
مهرعلیزاده نسخه کشورهای اسکاندیناوی را تجویز کرد
محسن مهرعلیزاده پایه برنامه‌های خود را دولت رفاه عنوان کرده و گفته برنامه دولت رفاه را در انتخابات سال 84 هم مطرح کردم. این برنامه نسخه تصحیح شده برنامه‌هایی است که در 4 کشور اسکاندیناوی در حال اجرا است.
متخصص تحریم
رستم قاسمی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «آناتولی ترکیه» گفته است: من به عنوان متخصص تحریم‌ها می‌گویم تحریم بی اثر نیست و بر روی اقتصاد کشور اثر دارد. اما همه مشکلات کشور ما از تحریم ها نیست. نیاز داریم یک دولت کارآمد و عملگرا بیاید و چرخ اقتصاد ایران را به راه بیندازد.
این آقا کاندیدای پوششی هیچ کس نیست
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده برنامه مشخص برای اصلاح حکمرانی اقتصادی دارد و کاندیدای پوششی برای لاریجانی و جهانگیری نیست.
به وقت تحلیل انتخاباتی
امشب هم سراغ مهم‌ترین تحلیل‌های انتخاباتی می‌رویم. کسانی که مشتری این قسمت هستند با ما همراه شوند.
پزشکیان وارد می‌شود
برخی از اصلاح‌طلبان معتقدند در این انتخابات به سمت کاندیدای غیر اصلاح‌طلب نمی‌روند به همین سبب مسعود پزشکیان را نماینده اصلی خود می‌دانند. روزنامه اعتماد حضور پزشکیان در عرصه انتخابات را از ابعاد مختلف سنجیده است.

ایران پرسمان

شروع جدی‌تر پزشک اصلاح‌طلب
1400/03/02 - 17:01
وقتی مبارزه به توییتر می‌رسد
روزنامه اعتماد جدال توییتری لاریجانی و جلیلی را به عنوان تحلیل خود در سرویس سیاسی انتخاب کرده و به تبیین آن پرداخته است.

ایران پرسمان

کارزار مجازی برای فتح پاستور
1400/03/02 - 17:27
معضل بزرگ جهانگیری
اسحاق جهانگیری در حالی می‌گوید من دولت نیستم که 8 سال سمت معاون اولی روحانی را بر عهده داشته است. زیر و بم این ماجرا را در ادامه بخوانید.

ایران پرسمان

من دولت نیستم!
1400/03/02 - 19:30
دو راهی تیم‌های کارشناسی و تیم‌های تبلیغاتی
فرآیند انتخابات و نحوه رای دادن مردم را از منظرهای مختلف می‌توان دید. اینکه تیم‌های کارشناسی یا تیم‌های تبلیغاتی سرنوشت این رقابت را تعیین می‌کنند مساله مهمی است که روزنامه ایران آن را آسیب‌شناسی کرده است.

ایران پرسمان

سرمقاله ایران/ میدان رقابت در اختیار تیم‌های کارشناسی یا تبلیغاتی
1400/03/02 - 08:23

http://www.PorsemanNews.ir/fa/News/290975/اخبار-داغ-انتخابات--توپ-در-زمین-رئیسی-و-لاریجانی
بستن   چاپ