ایران پرسمان
پشیمانی مسئولان رژیم صهیونیستی از حمله به برج "الجلا"
سه شنبه 4 خرداد 1400 - 03:43:22
ایران پرسمان - ایسنا / روزنامه نیویورک تایمز نوشت، برخی از مسئولان نظامی ارشد رژیم صهیونیستی بابت حمله به "برج الجلا"، مقر رسانه های داخلی و بین المللی در نوار غزه پشیمان هستند.
این روزنامه به نقل از سه مسوول صهیونیستی که خواستند نامشان فاش نشود، نوشت، برخی از افسران ارتش رژیم صهیونیستی قبل از تصمیم گیری با حمله به این برج مخالف بودند و در نهایت به خاطر اهمیت رسانه‌های وابسته به حماس که این رژیم گمان می‌کرد در ساختمان الجلا قرار دارند، تصمیم حمله به این برج گرفته شد.
به نوشته این روزنامه اما برخی از مسئولان نظامی ارشد رژیم صهیونیستی اکنون این تصمیم را اشتباه می‌دانند.
یکی از مسوولان گفت، این عملیات به لحاظ نظامی "موجه" است اما ضرری که در عرصه بین المللی بر رژیم صهیونیستی زد فراتر از هر نوع دستاورد نظامی ناشی از تخریب تجهیزات رسانه‌ای حماس است.
پس از این حمله جنبش حماس وجود تجهیزات رسانه‌ای خود در الجلا را تکذیب و رژیم صهیونیستی را به خاطر حمله به ساختمان‌های مدنی به ارتکاب جنایت‌های جنگی متهم کرد.
15 ماه مه رژیم صهیونیستی برج الجلا را هدف قرار داد که حدود 25 تا 30 نهاد رسانه‌ای داخلی و بین المللی از جمله شبکه خبری "الجزیره" و "آسوشیتدپرس" در آن قرار داشتند و کل 13 طبقه آن را تخریب کرد.
سازمان عفو بین‌الملل خواستار انجام تحقیقات درباره حمله رژیم صهیونیستی به برج الجلا شد.
در جنگ 11 روزه میان حماس و رژیم صهیونیستی 279 فلسطینی شهید شدند و دو طرف 21 ماه مه پس از حملات متقابل با آتش بس پیشنهادی مصر موافقت کردند.

http://www.PorsemanNews.ir/fa/News/291073/پشیمانی-مسئولان-رژیم-صهیونیستی-از-حمله-به-برج-"الجلا"
بستن   چاپ