ایران پرسمان
تنش‌ها میان استرالیا و چین ادامه دارد
سه شنبه 4 خرداد 1400 - 03:44:06
ایران پرسمان - ایسنا / روزنامه انگلیسی دیلی‌میل، به کارشناسان چینی پس از گفتن اینکه ارتش استرالیا "برای اینکه شایسته رقابت با چین باشد بسیار ضعیف است"، لقب "مبلغان سیاسی" داد.
به نقل از اسپوتنیک، ژاپن، فرانسه، استرالیا و آمریکا در روزهای 11 تا 17 مه (21 تا 27 اردیبهشت) در جنوب غربی ژاپن مانور نظامی برگزار کرده و نیروهای آن‌ها به تمرین دفاع ضدهواپیما، رزمایش‌های زمینی و دریایی و جنگ شهری پرداختند.
"سونگ ژونپینگ"، کارشناس مسائل نظامی به دنبال آغاز عملیات کشورهای فوق در گفت‌وگو با روزنامه دولتی گلوبال‌تایمز چین اظهار کرد، این رزمایش تهدیدی برای چین نخواهد بود زیرا تنها نشان دادن چنگالهایشان با هم است.
این سخنگوی چینی افزود، در صورتی که کانبرا تصمیم بگیرد در درگیری با پکن بر سر تنگه تایوان دخالت کند، نیروهای استرالیا در بین اولین کسانی هستند که مورد حمله قرار می‌گیرند.
سونگ خاطرنشان کرد: استرالیا نباید فکر کند در صورت تحریک می‌تواند از چشم چین پنهان بماند.
مقاله گلوبال تایمز به نقل از تحلیل‌گران ناشناس ادامه داد: ارتش آزادی‌بخش خلق (PLA) حتی نیازی ندارد پاسخ مشخصی به رزمایش مشترک بدهد چرا که این رزمایش از نظر نظامی ناچیز است.
دیگر ناظران به این روزنامه اشاره کرده‌اند که استرالیا "در محدوده موشک بالستیک میان‌برد DF-26 مجهز به کلاه جنگی متعارف چین" قرار دارد.
گزارش‌گران دیلی‌میل این تحلیل را "پیامی نگران‌کننده از سخنگوی حزب کمونیست" توصیف کرده و نسبت به "دولت استبدادی" که در سرزمین‌های مورد مناقشه خود به طور فزاینده تهاجمی عمل می‌کند، هشدار داده است.

http://www.PorsemanNews.ir/fa/News/291078/تنش‌ها-میان-استرالیا-و-چین-ادامه-دارد
بستن   چاپ