ایران پرسمان
داریوش قنبری: حضور حداکثری با انتخاباتی رقابتی شکل می‌گیرد
سه شنبه 4 خرداد 1400 - 03:52:03
ایران پرسمان - نامه نیوز / داریوش قنبری گفت: حضور حداکثری در گرو وجود انتخاباتی رقبابتی است و امیدواریم که شورای نگهبان این فضای رقابتی را ایجاد کند.
کمتر از یک ماه تا انتخابات ریاست‌جمهوری باقی است و به گفته برخی کارشناسان و برخی نظرسنجی‌ها هنوز اقبال اجتماعی برای حضور در انتخابات شکل نگرفته است؛ از سوی دیگر هنوز مشخصا جبهه اصلاحات نامزد نهایی خود را تعیین نکرده است و به طور کلی فضای انتخابات ریاست جمهوری در این دوره نسبت به دوره‌های پیشین مبهم‌تر است.
داریوش قنبری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «به نظر من در حوزه اقبال عمومی به انتخابات تحولات مثبتی در حال وقوع است و تردیدی نیست که مردم نسبت به امر انتخابات حساس‌تر شده‌اند و دیگر شاهد سردی فضای سیاسی سال 98 و در جریان انتخابات مجلس یازدهم نیستیم. نیروهای سیاسی اصلاح‌طلب هم همه متوجه انتخابات هستند و تمام تلاششان را برای حضور قدرتمند در این امر ملی به کار گرفته‌اند. بنابراین انتظار می‌رود استقبال خوبی از انتخابات ریاست‌جمهوری این دوره به عمل آید و این گزاره که مردم در انتخابات شرکت نمی‌کنند را قبول ندارم».
او ادامه داد: «البته این را هم بگویم حضور حداکثری در گرو وجود انتخاباتی رقبابتی است و امیدواریم که شورای نگهبان این فضای رقابتی را ایجاد کند. من معتقدم این شایعاتی که درباره ردصلاحیت‌ها در چندروز گذشته منتشر شد، صحت ندارد و حتما مجموعه نظام می‌خواهد که با حضور نیروهای متکثر فضای انتخابات مانند ادوار گذشته گرم شود».
این فعال سیاسی درباره وضعیت انتخاباتی اصلاح‌طلبان بیان کرد: «اصلاح‌طلبان با مسائل متعددی مواجه هستند؛ از جمله آنکه احزاب اصلاح‌طلب دلخوری‌هایی از آقای روحانی دارند؛ مشخصا آنکه از نیروهای اصلاح‌طلب در بدنه دولت استفاده ویژه‌ای نشد. از سوی دیگر مردم مشکلات اقتصادی را بر دوش دولت و به تبع آن بر دوش اصلاح‌طلبان می‌دانند که این موضوع درستی نیست زیرا چه کسی است که نداند مهم‌ترین مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و خارج از اراده دولت بود».
قنبری در پایان گفت: «مردم باید مواظب باشند که تحلیل درستی از عرصه سیاسی داشته باشند تا در چهارسال آینده بهترین شرایط را تجربه کنیم. مطمئن باشید که یأس گسترده اجتماعی، دردی از دردهای مردم را دوا نمی‌کند. ما باید به سراغ رفع ریشه‌های اصلی مشکلات برویم و همه احزاب و گروه‌ها از هر جناح و طیفی به فکر حل مشکلات مردم باشند و به خصوص در این دوره از انتخابات از منافع جناحی و حزبی خود عبور کنند به منافع ملی بیندیشند».

http://www.PorsemanNews.ir/fa/News/291134/داریوش-قنبری--حضور-حداکثری-با-انتخاباتی-رقابتی-شکل-می‌گیرد
بستن   چاپ