ایران پرسمان
اهدای 14 بسته کرونایی ایران به کشورهای مقاصد صادراتی
سه شنبه 4 خرداد 1400 - 03:57:53
ایران پرسمان - ایسنا /رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از ارسال 14 بسته کرونایی ایرانی به 14 کشور مقصد صادراتی کشور خبر داد.
دکتر علی وحدت امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دبیرخانه هیات حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوی با اشاره به توانمندی شرکت‌های دانش بنیان، افزود: این شرکت‌ها توانمندی خود را در زمان شیوع کرونا به خوبی به منصه ظهور رساندند که از آن جمله می‌توان به رفع نیاز کشور به دستگاه اکسیژن ساز و ونتیلاتور اشاره کرد.
وی با تاکید بر ضرورت حضور این شرکت‌ها در بازارهای بین‌المللی، اظهار کرد: در این راستا با همکاری وزارت امور خارجه 14 بسته اهدایی کرونایی شامل مواردی چون ونتیلاتور و اکسیژن ساز به 14 کشور با هدف بازاریابی و تبلیغات و مشتری یابی ارسال شد.
وحدت تاکید کرد: این 14 کشور شامل کشورهای مقصد صادراتی ایران از جمله کنیا، گرجستان و ارمنستان بوده است.
به گفته وی منایع مالی تهیه این 14 بسته اهدایی کرونا از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین شده است.
رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به بیان برگزاری رویدادهای نوآورانه در حوزه‎های مختلف پرداخت و با اشاره به برگزاری رویداد نوآورانه در زمینه کتاب کودک، خاطر نشان کرد: با برگزاری این رویداد فعالان عرصه فرهنگی توانستند از مهندسی، هنر، هوش مصنوعی و نمایش و تصویرگری برای انتقال اندیشه بهره ببرند.
وی کرسی‎های نظریه‌پردازی را از جمله ظرفیت‎های توسعه فناوری و نوآوری نام برد و افزود: از فراخوان‌های منتشرشده استقبال خوبی می‌شود و این امر نشان می‌دهد که صندوق به تعهدات خود پایبند است و در این مسیر می‌توانیم از ظرفیت‌های کرسی‌های نظریه‌پردازی در مقوله نوآوری که بحث‌های نظری زیادی درباره آن وجود دارد، استفاده کرد.

http://www.PorsemanNews.ir/fa/News/291178/اهدای-14-بسته-کرونایی-ایران-به-کشورهای-مقاصد-صادراتی
بستن   چاپ