ایران پرسمان
سگ ها مبتلایان کووید19 را با دقت 94درصد شناسایی می کنند
سه شنبه 4 خرداد 1400 - 03:59:36
ایران پرسمان - مهر / به نقل از پرس اسوسیشن، تحقیقات پژوهشگران انگلیسی نشان می‌دهد عفونت کووید 19 بوی متمایزی دارد که سگ‌های آموزش دیده با دقت 94 درصد می‌توانند آن را ردیابی کنند.
این یافته‌ها که هنوز توسط محققان دیگر بررسی نشده، با توجه به پژوهش‌های انجام شده روی 6 سگی است که بیش از 3500 نمونه بوی اهدایی از سوی سازمان سلامت انگلیس را بررسی کردند.
این سگ‌ها توانستند نمونه‌های مربوط به افرادی را ردیابی کنند که هرچند به کووید 19 مبتلا بودند اما نشانگرهای بیماری در آنها رصد نشده بود. علاوه بر آن سگ‌ها قادر به مبتلایانی بودند که بار ویروس کرونا در بدن آنها پایین بود.
همچنین این حیوانات قادر به شناسایی عفونت‌های ناشی از شاخه‌ای از ویروس کرونا هستند که تابستان گذشته در انگلیس شیوع یافته بود.
پروفسور جیمز لوگان رئیس بخش کنترل بیماری دانشکده LSHTM لندن و رهبر این پژوهش می‌گوید: این امر نشان می‌دهد سگ‌ها قادر به شناسایی انواع مختلف کووید هستند.
در این میان تحلیل‌های اولیه با استفاده از مدل سازی نشان می‌دهد 2 سگ می‌توانند 300 مسافر هواپیما را در 30 دقیقه برای ابتلاء به ویروس کرونا بررسی کنند. در مرحله بعد افرادی که توسط سگ‌ها شناسایی می‌شوند، می‌توانند با انجام تست PCR از ابتلاء به کووید 19 اطمینان حاصل کنند.
محققان معتقدند با کمک سگ‌های آموزش دیده و تاییدیه تست PCR می‌توان میزان شناسایی مبتلایان به کووید 19 را 2 برابر کرد و به این ترتیب از انتقال بیماری جلوگیری کرد.

http://www.PorsemanNews.ir/fa/News/291191/سگ-ها-مبتلایان-کووید19-را-با-دقت-94درصد-شناسایی-می-کنند
بستن   چاپ