ایران پرسمان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

ایران پرسمان - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

ایران پرسمان - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

اجرای پروژه های بزرگ مقیاس بدون انجام مطالعات زیست محیطی تخلف است

ایران پرسمان - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:با هماهنگی هایی که انجام شده هیچ پروژه بزرگی اجازه باز کردن بودجه بدون انجام پروژه های زیست محیطی در حوزه های شهری ندارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

ایران پرسمان - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

ایران پرسمان - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

ایران پرسمان - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

ایران پرسمان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

ایران پرسمان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

ایران پرسمان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

ایران پرسمان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

ایران پرسمان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

ایران پرسمان - عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

ایران پرسمان - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

ایران پرسمان - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

ایران پرسمان - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

ایران پرسمان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

عامل انتشار پرندگان شکار شده در فضای مجازی بازداشت شد

ایران پرسمان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبدانان گفت: فرد متخلفی که پس از کشتار پرندگان، تصاویری از شکار غیرمجاز خود را تهیه و در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر می‎کرد، شناسایی و دستگیر شد.

۶۰ مورد جانور آسیب دیده بعد از درمان به دامن طبیعت قزووین بازگشتند

ایران پرسمان - مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان قزوین گفت: ۶۰ مورد از انواع جانوران وحشی آسیب دیده شامل انواع پرندگان، خزندگان و جوندگان پس از تیمار در زیستگاه‌های حیات وحش استان رهاسازی شده‌اند.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

ایران پرسمان - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

ایران پرسمان - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

ایران پرسمان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

ایران پرسمان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

ایران پرسمان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

ایران پرسمان - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

ایران پرسمان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان آغاز شد

ایران پرسمان - رییس اداره حیات وحش اداره‌کل محیط زیست گلستان از آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان با محوریت گونه‌های قوچ و میش، کل و بز و آهو در این ذخیرگاه زیست‌کره خبر داد.

پایش هفتگی مراکز نگهداری حیوانات در تهران

ایران پرسمان - رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گفت: مراکز نگهداری حیوانات در تهران به صورت هفتگی توسط کارشناسان و مسئولان محیط زیست پایش می شوند.

علت بوی مشمئزکننده اطراف مترو ایران خودرو مشخص شد

ایران پرسمان - معاون محیط زیست استان تهران گفت: با تجمع فاضلاب در نزدیکی مترو ایران خودرو و بوی آزاردهنده ناشی از آن کارشناس محیط زیست استان تهران به منطقه اعزام شد.

کاهش ۱۵ درصدی سرانه تولید پسماند در تهران/ نیاز جدی به نوسازی ناوگان حمل پسماند

ایران پرسمان - رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران با اشاره به اینکه میزان پسماند دفن شده روزانه شهر تهران نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته سرانه تولید پسماند در شهر تهران طی سه سال گذشته حدود ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

ساير مطالب

مستطیل شاد می‌شود؟

از «کلیه فروشی» تا «فرزند فروشی» برای زنده ماندن در افغانستان

ایران و غرب از نقطه توازن دور می‌شوند؟

استاد دانشگاه بردفورد: آیا خاورمیانه به استقبال جنگ می‌رود؟

اسرائیل روی خط ناامنی و انفجار؛ از حمله به نفتکش تا بمب‌گذاری در قدس

جروزالم‌پست: ایران ضربه می‌زند اسرائیل از شرمندگی پنهان می‌کند

صندلی بازی در دولت؟

تسویه‌حساب سیاسی با تیم ملی

بذرپاش نشد، احمدی‌نژادی دیگر پاستوری شد!

زنانی که زندگی خود را فدای یک لقمه نان کرده اند

سرمقاله دنیای اقتصاد/ لزوم احیای منطق سیاسی

سرمقاله وطن امروز/ سلبریتی‌ها و رفتار سیاسی بدخیم در ایام بحران

سرمقاله ایران/ نکاتی درباره اظهارات نسنجیده سلطان چاپ پول ایران

ریاض علاقه‌ای به بهبود روابط با تهران ندارد

تیم فوتبال و تیم سیاست

روزنامه دولت مطرح کرد: التهاب پاییزی؛ ریشه ها و مرهم ها

ماموران اجازه ورود به بیمارستان‌‏ها را دارند؟

اختلاف‌نظر روزنامه های جوان و کیهان درباره راهکار پایان دادن به اعتراضات

بازی مرگ‌ و زندگی در سرمای افغانستان

اعتماد گزارش داد: تاوان در کنار مردم بودن

فشار را از روی بازیکنان برداریم

حمله غرب از 3 جبهه

هزینه های باورنکردنی قطر برای برگزاری جام جهانی

سرمقاله وطن امروز/ چرا آمریکا منکر موشک‌های هایپرسونیک ایران می‌شود؟

سرمقاله شرق/ فردای پایان اعتراضات

چرا به روایت‌های رسمی اعتماد نمی‌شود؟

ناخودآگاه معطوف به زندگی

برای دنیای زیر آسمان «شورآباد» و «آرادکوه»

همشهری مطرح کرد: خبرهای‌ خوشی‌ که نگذاشتند بشنویم

نگران نباشید! مهران رجبی هست

صبح نو مطرح کرد: جلوگیری از شکاف جامعه-جامعه

بن بست یا روزنه؛ بررسی سرنوشت احیای برجام

نظر عجیب مسی درباره همگروه ایران در جام جهانی

آیا پرنده آبی در حال مرگ است؟

سرمقاله وطن امروز/ «گیل‌دخت»؛ قصه‌گو و خوش‌آب‌ و رنگ

سرمقاله فرهیختگان/ باید بجنگیم؛ نباید بترسیم

سرمقاله اعتماد/ آنچه خردمندان نمی‌خواستند!

سرمقاله سیاست روز/ مردم کدامند؟!

دیدار معاون رئیس جمهور ایران با رئیس دستگاه اطلاعات مصر

کیهان: وقتی روزنامه اجاره‌ای با شبکه صهیونیستی در لندن مو نمی‌زند!

آدرس سود غیردستوری

ویزای مشروط به خودروی فرانسوی

لطفا چاه‌های آب را ببندید!

اوکراین در تاریکی

پژوهشگر مسائل اقوام: نباید روایت تجزیه‌طلبانه را پذیرفت

چراغ‌قوه‌ها را داخل آمریکا بیندازید

از نیل تا خزر؛ چگونه روابط باکو و تل‌آویو به تهدیدی علیه ایران بدل شد؟

سینما جام جهانی را از دست داد

فارن پالیسی: دنیای پس از برجام چه شکلی است؟

چه نقشه‌ای برای ایران در سر دارند؟

کیان شیرسنگی شد

فیلترینگ واردات خودرو

دومین روز سخت بورس در آبان

رفتار عجیب بازار اجاره!

جراحی سیاسی ـ اجتماعی مهم تر بود یا جراحی اقتصادی؟!

پیام هسته‌ای روسیه از وین

یک سفر با دو هدف!

اقدام متقابل ایران در برابر قطعنامه آژانس

سرمقاله آرمان ملّی/ قطعنامه شورای حکام؛ نشانه پایان انعطاف

سرمقاله فرهیختگان/ بساط شرارت‌ها چگونه جمع می‌شود؟

داستان ادامه‌دار کمبود دارو

بازگشت بایدن به تحریم‌های ترامپ

رکود کم‌سابقه در بازار مصالح ساختمانی

دور تند تقابل

چرا جام جهانی در جامعه کمرنگ است؟

سرمقاله شرق/ بدهکاری تاریخی

سرمقاله فرهیختگان/ راه اصلاح قانون انتخابات مجلس کم و زیاد کردن اعداد نیست

سرمقاله اطلاعات/ جانم فدای ایران

سرمقاله جام جم/ آنارشیسم‌ آمریکایی

الجزیره: پوتین از بوش و بلر درسی نیاموخته است

سایه شورای امنیت؛ تجربه تلخ دوران احمدی‌نژاد تکرار می شود؟

نفس کودکان به شماره افتاد

چه کسی فرمانده ارتش پاکستان خواهد شد؟

دو پارگی «کپیتال‌ هیل»

موشک ها روسی نبودند، دنیا نفس راحتی کشید!

شکارِ یک جانی؛ بغداد خویشاوند جنایتکار صدام را از لبنان تحویل گرفت

«قبر» بخریم یا «خونه»؟!

مراحل تن دادن به مطالبات معترضان

مجلسی که تحمل تذکر نماینده را ندارد!

سوخوهای روسی در راه تهران

انتقام اوباش داعشی از مردم با حمله تروریستی به بازار مرکزی ایذه

«ریال» کجا ایستاده است؟

حمایت کنید اما از «انقلاب» خرج نکنید!

دو برداشت از برجام

رهاکردن نوزادان، نشانه‌ای از بحران و درد اجتماعی

خیز پایداری‌ها علیه قالیباف

آغاز جنگ داخلی جمهوری‌خواهان

افزایش تعداد شهدای حادثه تروریستی ایذه به 7 نفر

سرمقاله کیهان/ زن، زندگی، آزادی یا تجزیه، ترور، ویرانی؟!

سرمقاله فرهیختگان/ برای ایران، نه دشمنانش

سرمقاله اعتماد/ وظیفه حکومت در تامین معیشت مردم از نگاه قرآن

سرمقاله دنیای اقتصاد/ اعتبار و اعتماد

شرق گزارش داد: دوزخی که برای کودکان می‌سازیم

آنچه بارزانی‌ها باید بدانند

مسیر ناامیدی؛ بررسی عملکرد اقتصاد ایران

ترامپ انتخابات ریاست جمهوری 2024 را شعله ور کرد

پیامد موج جدید تحریم‌های غرب علیه ایران چیست؟

معمای تغییر چهره «مالی»

تهران «وارونه»

رقابت غـول‌ها در خاورمیانه