ایران پرسمان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

باید قدردان شهروندان دغدغه‌مند باشیم

ایران پرسمان - رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران یکی از برنامه‌های بازرسی در طرح متمرکز کردن سامانه‌های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ را افزایش زمینه‌ها و درگاه‌های ورودی پیام به این سامانه‌ها عنوان کرد و گفت: ما باید ممنون باشیم که شهروندان نسبت به موضوعات شهری دغدغه دارند و برای بیان مشکلات با این سامانه‌ها تماس می‌گیرند.

استقرار ۳۰۶ دستگاه خودرو برف‌روب در پایتخت/ آماده‌باش۱۰ هزار نیروی شهرداری

ایران پرسمان - مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه مناطق ۲۲ گانه با توجه به سرما و بارش برف در آماده باش کامل هستند، گفت: ۳۰۶ دستگاه ماشین مکانیزه برف روب و نمک پاش به همراه ۱۰ هزار عوامل کارگری در آماده باش کامل هستند تا در صورت نیاز عملیات برف‌روبی را آغاز کنند.

سر فصل‌های مهم بودجه ۱۴۰۱ تهران

ایران پرسمان - شهردار تهران روز سه‌شنبه ۲۸ دی‌ماه لایحه بودجه ۱۴۰۱ را تقدیم شورای اسلامی شهر تهران کرد.

افزایش میادین میوه و تره بار تا پایان سال و سال آتی/راه اندازی۳۵۲ بوستان بانوان و مادر و کودک تا۱۴۰۱

ایران پرسمان - شهردار تهران در دیدار با نخبگان منطقه۱۰ در هشتمین برنامه از پویش قرارخدمت با تاکید بر اینکه آنچه در تهران می بینیم زیبنده این شهر نیست، گفت:در این ۴۲ سال خدمات زیادی شده اما کاستی هایی وجود دارد که البته به خودمان برمی گرد یعنی به ما مسئولان برمی گردد که توجه به اسلام و آینده ایران و مردم و دقت در فرمایشات رهبری نداشتیم و به جای اینکه داشته های خود را صرف خدمت به مردم کنیم، برای خودمان سهمی را قائل شدیم. اما در تجربه جدید جمعی می خواهیم به اصل خودمان برگردیم.

کلنگ احداث پارک ویژه مادر و کودک بر زمین خورد/بررسی جزئیات طرح شاخه شرقی بزرگراه یادگار امام(ره)

ایران پرسمان - شهردار پایتخت در هشتمین برنامه از سلسله بازدیدهای هفتگی خود از مناطق شهر برای بررسی مشکلات، چالش ها و فرصت ها از ساعت ۶:۳۰ صبح امروز به منطقه۱۰ تهران رفت.

بودجه ۱۴۰۱ شهرداری پوپولیستی نیست

ایران پرسمان - نایب رییس شورای شهر تهران گفت: مردم با نوع و کیفیت خدماتی که ارائه می‌شود مواجه می‌شوند و از آن برداشت‌هایی خواهند داشت و خدمت صادقانه را تشخیص می‌دهند. به همین دلیل تلاش ما این است که در بحث تدوین بودجه به سمت عوام گرایی و استفاده ابزاری از مردم حرکت نکنیم.

اجرای نمایش «فاطمه (س)» در تالار ایوان شمس

ایران پرسمان - مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران گفت: همزمان با فرارسیدن ایام میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، نمایش فاطمه (س) کاری از گروه فرهنگی-هنری هنر مقدس با مشارکت اداره کل فرهنگی به روی صحنه می‌رود.

تلاش شهرداری تهران برای رفع مشکلات رفاهی و آموزشی کودکان کار

ایران پرسمان - معاون حمایت‌های اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از تلاش برای تسهیل مشکلات رفاهی- آموزشی کودکان کار خبر داد و گفت: برای رفع دغدغه‌های سازمان‌های مردم‌نهاد، کارگروهی از نمایندگان مناطق و سازمان‌های مردم‌نهاد تشکیل می‌شود.

مشارکت شهرداری منطقه ۱۳، دانش آموزان و فعالان محلات در راستای تحقق هوای پاک

ایران پرسمان - به مناسبت هفته هوای پاک و با هدف فرهنگ‌سازی و توجه هرچه بیشتر شهروندان به مسائل زیست محیطی، برنامه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی در منطقه ۱۳ انجام می‌شود.

ضرورت به کارگیری خودروهای برقی و هیبریدی برای کاهش آلودگی هوا

ایران پرسمان - رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه هر ساله با شروع فصل سرما پرونده خاک گرفته آلودگی هوا از اعماق بایگانی اولویت های مهم کشور خارج می شود، گفت: از رده خارج نشدن خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده یکی از چندین عامل آلودگی هوا است.

«مهدی یعقوبی» رییس کمیسیون خدمات شهری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران شد

ایران پرسمان - در سی و هفتمین نشست کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، مهدی یعقوبی (معاون خدمات شهری ‌محیط زیست شهرداری مشهد مقدس) با اکثریت آراء به عنوان رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران انتخاب شد.

استاندار تهران: شوراهای آموزش و پرورش کارکرد حداقلی دارند

ایران پرسمان - استاندار تهران با اشاره به اینکه قانون شوراهای آموزش و پرورش بیشتر جنبه پشتیبانی و لجستیکی به خود گرفته است گفت: حتما باید کمک کنیم که ساختار این قانون را ارتقاء داده و شوراها را توانمند کنیم. اکنون شوراهای آموزش و پرورش کارکرد حداقلی دارند که می‌توان آن را ارتقاء داد و تکمیل کرد.

ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تهران به شورا

ایران پرسمان - علیرضا زاکانی شهردار تهران در چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تهران را به شورای اسلامی شهر تهران ارائه داد.

با چهارچوب‌های هوشمندسازی می‌توان مانع گسترش کرونا شد

ایران پرسمان - شهردار تهران با تاکید بر لزوم پیشگیری از ابتلا به کرونا گفت: ماحصل حضورفعال شهرداری در کمیته‌ای با حضور متولیان نظام بهداشتی کشور و دستگاه‌های مختلف اجرایی، برگزاری نوبت دوم بیماریابی به صورت دقیق با استفاده از ابزارهای هوشمندسازی است.

تقویت ظرفیت گردشگری پایتخت با اجرای پروژه‌های مشارکتی بوستان سرخه‌حصار

ایران پرسمان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با حضور در منطقه ۱۳ از پروژه‌های خدمات شهری این منطقه بازدید و بر تقویت و پیشبرد پروژه‌های مشارکتی بوستان سرخه حصار در راستای افزایش ظرفیت گردشگری پایتخت تاکید کرد .

امکان صادرات خدمات پزشکی از تهران به کشورهای همجوار

ایران پرسمان - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بر لزوم مشارکت بانک‌ها در تامین منابع مالی پروژه‌های توریست درمانی تاکید کرد و گفت: امکان صادرات خدمات پزشکی از این استان به کشورهای همجوار فراهم است.

۶۳۰ واگن چینی در مسیر مترو تهران/انجام پیش پرداخت قراداد فایناس طی هفته آینده

ایران پرسمان - در دوره قبل مدیریت شهری قرار بود که ۶۳۰ واگن مترو از چینی‌ها خریداری شود. دولت سابق باید بخشی از پول را پرداخت می کرد اما این رقم در بودجه دیده نشد و عملاً خرید واگن ها منتفی شد اما اکنون معاون حمل و نقل شهرداری تهران می گوید طی رایزنی با دولت، معاون اول رئیس جمهور دستور داده است که اوایل هفته آینده پیش پرداخت خرید ۶۳۰ دستگاه واگن پرداخت شود.

رئیس و اعضای مجمع عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران منصوب شدند

ایران پرسمان - با رأی اعضای شورای شهر تهران، مهدی چمران به عنوان رئیس مجمع شرکت واحد اتوبوسرانی، سوده نجفی به عنوان منشی و حبیب کاشانی و میثم مظفر به عنوان ناظر اول و دوم مجمع عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی انتخاب شدند.

رشد۵۱ درصدی بودجه نسبت به سال گذشته/ خدمات شهرداری دو شیفته می‌شود/ ۳ پروژه هوشمندسازی شهرداری در سال آینده

ایران پرسمان - شهردار تهران در چهل و یکمین جلسه شورا با بیان اینکه ۸۵ هزار میلیارد تومان سرجمع بدهی شهرداری است، گفت: بودجه ۱۴۰۱دو بخشی بسته شده است؛یک بخش از ویژگی‌های بودجه و بخش دیگر مبتنی بر تعهدهای ما به عنوان حداقل خواهد بود که بر اساس آن ۵۶ هزار و ۸۶۹ میلیارد تومان اعتبار دیده‌ایم که ۵۱ درصد نسبت به سال گذشته رشد بودجه‌ای داشته‌ایم.

نقش توسعه بازارهای محله‌ای تره‌بار در کاهش آلودگی هوا/افتتاح ۳ بازار جدید تا ‌پایان سال

ایران پرسمان - مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در آستانه ۲۹ دی (روز هوای پاک) با تأکید بر اهمیت و ضرورت حفظ محیط زیست و لزوم توجه عملی به این مهم در کلان‌شهر تهران، گفت: از جمله آثار و نتایج غیرمستقیم توسعه بازارهای محله‌ای میوه و تره بار، کاهش آلودگی هوا از طریق کاهش رفت و آمدهای درون‌شهری است.

آیا متروی تهران روی ریل محیط زیست حرکت می‌کند؟

ایران پرسمان - اجرای پروژه‌های صنعتی و توسعه شهری در کلانشهرها مانند تهران همواره منوط به درنظر گرفتن عوامل اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی گوناگونی است. مدیرکل محیط‌ زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر توجه نهادهای مربوطه به اجرای استانداردهای زیست‌محیطی این پروژه می گوید: احداث خطوط جدید مترو با درنظر گرفتن استانداردهای محیط زیست انجام می‌شود.

الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت‌ و سازهای پایتخت

ایران پرسمان - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اقدامات انجام شده برای ایمنی ساختمان‌ها در برابر حوادث را تشریح کرد و گفت: استفاده از مصالح استاندارد در پروژه‌های ساختمانی شهر تهران الزامی است و انجام آن به صورت مرتب کنترل می‌شود.

جوسازی علیه خانه‌موزه سیمین و جلال؟!

ایران پرسمان - مدیر خانه‌موزه سیمین و جلال می‌گوید: به دلیل مخالفت با حضور گروهی فیلم‌ساز در این خانه‌ مطابق با مقررات و ضوابط، حالا آن گروه فیلم‌سازی جوسازی‌هایی را علیه خانه‌موزه سیمین و جلال راه انداخته است.

ضرورت پرداخت سهم شهرداری از درآمدهای جرایم راهنمایی و رانندگی در موعد مقرر

ایران پرسمان - معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بر اساس ماده ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی ‌و رانندگی دولت باید ۶۰ درصد از درآمدهای جرایم راهنمایی و رانندگی را به شهرداری‌ها پرداخت کند اما متاسفانه دولت به آن عمل نمی‌کند. این در شرایطی است که در نشستی که با رییس جمهور داشتیم، این موضوع را مطرح کردیم و رییس جمهور دستور داد که سهم شهرداری حتما واریز شود.

اولویت‌بندی و اجرای برنامه‌های منطقه ۱۶ براساس مطالبات شهروندان

ایران پرسمان - شهردار منطقه ۱۶ با توجه به اولویت‌های شهرداری منطقه در بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: بودجه سال آینده باید در راستای تامین بخشی از دغدغه‌های مردم و شهروندان محلات نه‌گانه تدوین شود.

استفاده از ظرفیت‌های داخلی و مجموعه‌های تخصصی برای حل مشکلات ناوگان اتوبوسرانی

ایران پرسمان - سرپرست شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در ادامه بازدیدهای سرزده خود از خطوط، ایستگاه‌ها و پایانه‌های سطح شهر، روز گذشته از ساختمان شهدای شرکت واحد و بخش‌های مختلف آن، دیدن کرد.

تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام در منطقه ۶

ایران پرسمان - همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و با حضور خانواده معظم شهدا، آحاد مردم، امام جمعه موقت تهران، وزیر کشور و شهردار منطقه ۶ ، بدرقه دو شهید گمنام تا بهشت انجام شد و در ساختمان وزارت کشور خاکسپاری شدند.

درخواست اختصاص بودجه مناسب برای ساخت بنای یادمان شهدای گمنام دریاچه شهدای خلیج فارس

ایران پرسمان - مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران از ارائه درخواست اختصاص بودجه مناسب در سال ۱۴۰۱ برای ساخت بنای یادمان شهدای گمنام دریاچه شهدای خلیج فارس خبر داد.

ساير مطالب

وکیل 3 متهم حوادث آبان: قول‌هایی برای عفو داده شده است

وزیر خارجه آلمان: زمان زیادی برای نجات برجام باقی نمانده است

آیت‌الله علم‌الهدی: آن زمان که بخواهیم با دشمن بسازیم، روز مرگ انقلاب است

نشریه «دیپلمات»: چرا چین بیش از حد به ایران نزدیک نخواهد شد؟

«نجفی» درخواست آزادی مشروط کرد

روایت خبرنگار «وال‌استریت ژورنال» به تفاوت سبک مذاکره ایران در دولت قبل و اکنون

تکذیب نقل قول منتسب به رییس مجلس درباره استیضاح وزرا

مقاله امیرعبداللهیان در اسپوتنیک درخصوص روابط و همکاری‌های ایران و روسیه

ادعاهای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران

روایت سفیر ایران از بی‌محلی مسئولان ایرانی به روس‌ها

سلیمی: مذاکره کنندگان اروپایی بدانند زمان کلاهبرداری برجامی تمام شده است

دریادار تنگسیری: استکبارستیزی شناسنامه نیروی دریایی سپاه است

گفت‌وگوی برجامی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با جوزپ بورل

سردار فضلی: دشمن به دنبال شکاف و فاصله بین نسل‌ها است

جزئیات اقدامات گروهک تروریستی حرکه النضال؛ ماجرای جعل نامه رئیس دفتر رئیس جمهور وقت افشا شد

ادعای روزنامه اصولگرا درباره عراقچی و تیم مذاکره کننده دولت روحانی

متهم اصلی حمله تروریستی به رژه اهواز پای میز محاکمه رفت

دفاع اولیانوف از ایران: ایرانی‌ها حق دارند که دنبال تضمین باشند

نشست مذاکره‌کننده ارشد ایران با سه کشور اروپایی در وین

پاتک حامیان «عبدالملکی» به منتقدانش: نمایندگان مخالف وزیر، سهم می‌خواهند

انتقاد بجای الهه کولایی از یک ضعف در تیم مذاکره کننده ایران

نماینده مجلس: اعتبارات مناطق محروم کمترین رشد را داشته است

نتایج سفر «امیر خان متقی» به تهران از زبان طالبان

واکنش محسن هاشمی به مصاحبه معروف مادرش درباره تقلب در انتخابات: زن‌ها گاهی سیاستمدار نیستند!

بی‌اعتنایی وزیر به رعایت پروتکل‌های ضدکرونایی در جلسه با رئیسی

افزایش فشار تندرو‌های جنگ طلب آمریکایی همزمان با پیشرفت مذاکرات وین

وزیر دفاع از شرکت صنایع هواپیماسازی ایران بازدید کرد

استقبال رسانه‌های عربی از اعزام دیپلمات‌های ایرانی به عربستان

کولایی: روسیه دنبال روابط همه‌ جانبه با ایران است

نرجس سلیمانی: پدرم اگر نظامی نبود، کشاورز می‌شد

نظر جدید پلیسِ بد مذاکرات درباره توافق هسته‌ای

پنج فرمان رئیسی به نظام بانکی کشور؛ از سخت گیری بر بدحسابها تا سهل گیری بر مردم

محمد مهاجری: دوستان نادان با نیت کمک به دولت، مردم را تهدید می‌کنند

اظهارات فاطمه هاشمی درباره فوت پدرش: ما را در شورای امنیت جمع کردند و گفتند پرونده باید مختومه شود

معاون اجرایی رئیس‌جمهور: باید تکریم خانواده شهدا در دستور کار مسئولین باشد

واکنش مقام اقتصادی روس درباره سفر رئیسی به مسکو

حمایت «عراقچی» از تیم مذاکره کننده ایران: دعای خیر همه ما با ایشان است

محسن هاشمی: فائزه یک تکنوکرات زن افراطی است

درخواست‌های رئیس‌جمهور از مدیران بانک‌ها: به مردم تسهیلات بدهید نه تضییقات

واکنش صادق خرازی به ادعای حسین شریعتمداری علیه رئیس دولت اصلاحات

گزارش گاردین درخصوص گفتگوهای وین و نقشه کاخ سفید درصورت شکست مذاکرات

اظهارات وزیر خارجه درباره توافق با چین و نقش پکن در مذاکرات

وزیر کشور فرمانداران پنج شهر را منصوب کرد

واکنش استاندار کرمان به خبر استعفایش

گزارش «آناتولی» درباره زندگی مسیحیان و یهودیان در ایران

دیپلمات آمریکایی: برای قطع ارتباط دمشق و تهران، در سوریه حضور داریم

چرا وزارت خارجه به بازداشت ایرانیان خارج از کشور واکنشی نشان نمی‌دهد!

تجلیل سخنگوی دولت از خانواده فرمانده شهید لشکر فاطمیون

واکنش نماینده مردم اسدآباد به شنیده شدن صدای انفجار در همدان

جلسه کارگروه سوم مذاکرات وین برگزار شد

مقایسه نماینده مجلس میان دولت‌های روحانی و رئیسی در موضوع واکسن و ارتباط با همسایگان

مخبر: مادران شهدا الگوی مقاومت هستند

گزارش «اولیانوف» از تلاش سخت کارگروه تدابیر اجرایی در وین

سالیوان: در حال پرداخت بهای اشتباه فاجعه‌بار ترامپ درباره برجام هستیم

طرف‌های برجام تا چه زمانی به مذاکرات در وین ادامه می‌دهند؟

مذاکره کننده ارشد ایران عازم وین شد

نقل قول مصباحی‌مقدم از اژه ای: از دستگاه قضائی راضی نیستم

احتمالات معاون استاندار همدان درباره صدای مهیب دیشب

انتقاد تُند ترامپ از عملکرد بایدن در قبال ایران

انتقاد امیرعبداللهیان از حملات صهیونیست‌ها و حضور غیر قانونی نیروهای آمریکایی در سوریه

حرف های شنیدنی همسر سرتیم حفاظت شهید سلیمانی

توضیحات معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور درخصوص صدای مهیب در استان همدان

گزارش صداوسیما از ماجرای شنیدن شدن صدای مهیب در غرب کشور

پاسخ غریب آبادی به بیانیه فرانسوی‌ها درخصوص فریبا عادلخواه

برگزاری جلسه کارگروه رفع تحریم با حضور ایران و 1+4 در وین

گزارش شبکه CCTV چین از دیدار دوجانبه وزرای خارجه ایران و چین

توئیت جدید مورا درباره مذاکرات: نمی‌توانم تعهد هیأت‌ها را به موفقیت ستایش نکنم

فرمانده نیروی دریایی سپاه: مادران و همسران شهدا به همه ما درس مقاومت و رشادت آموختند

حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در پژوهشکده شورای نگهبان

رسانه ونزوئلایی: «سند همکاری 25 ساله ایران و چین» چالشی جدی برای آمریکاست

فرمانده آمریکایی: واشنگتن از بیم موشک‌های ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

«قالیباف» حُکم داد

روایت محسن رضایی از واکنش مردم نیکاراگوئه پس از شنیدن نام مقامات ایرانی

«کرباسچی» در بیمارستان‌ بستری شد

روزنامه آمریکایی: مذاکرات ایران و کشورهای عرب خلیج فارس در حال شکوفایی است

«قاسم بهرامی» در حال فرار از کشور دستگیر شد

سرنوشت یک انتصاب جنجالی؛ حکم مادر همسرِ شهردار لغو شد

امیر دریادار ایرانی: ارتش در محدوده زیر سطح دریا حضور دائمی دارد

هشدار توییتری دستیار وزیر امورخارجه به کسانی که مذاکره کنندگان را تخریب می کنند

امیر سیاری: نیروی دریایی ارتش با خودباوری نشان داده که نیرویی راهبردی است

آمریکا یک شهروند ایرانی را به بهانه دور زدن تحریم‌ها بازداشت کرد

انتقاد تند فاضل میبدی از سخنان ائمه جمعه درباره نهی دوچرخه سواری و اسب دوانی زنان

جزئیات جدید از روند گفتگوهای احیای برجام

تأکید ایران بر تلاش سازمان ملل برای رفع تحریم‌ها علیه سوریه

عقب نشینی امام جمعه رفسنجان از اظهاراتش درباره دوچرخه‌ سواری زنان

مروری بر بیانات رهبر انقلاب در وصف تشییع شهید سلیمانی

ادامه مذاکرات وین با حضور مذاکره‌ کنندگان ارشد از فردا

خاندان پهلوی؛ رکورددار فرارهای خفت‌بار

آخرین فعالیت‌ها و اقدامات حزب اعتماد ملی از زبان جوادی‌حصار

اظهارات وزیر کشور در مراسم تدفین شهدای گمنام

ابوترابی‌فرد: استقلال و امنیت امروز کشور دستاورد استقامت ملت است

سخنگوی بورل: ماهیت مذاکرات دیپلماتیک محتاطانه است، یک مسابقه فوتبال با تفسیر کارشناسی نیست

واکنش حاج‌علی‌اکبری به حقوق‌های نجومی: مدیر غیرتمند نمی‌تواند 15 برابر دیگران حقوق بگیرد

واکنش مشاور امیرعبداللهیان به اظهارات یک دیپلمات طالبان در پاکستان

جلسه دوجانبه باقری و مورا در وین

رئیس جمهور: به برکت جمهوری اسلامی کارهای زیادی در جزیره قشم انجام شده است

باقری با مورا و مذاکره‌کنندگان ارشد سه کشور اروپایی دیدار کرد

«تحریف برای تطهیر پهلوی»

اتحادیه اروپا: امکان دستیابی به توافق با ایران وجود دارد

توئیت وزیر خارجه پس از دیدار با همتای چینی