ایران پرسمان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

اجرای نمایش «فاطمه (س)» در تالار ایوان شمس

ایران پرسمان - مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران گفت: همزمان با فرارسیدن ایام میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، نمایش فاطمه (س) کاری از گروه فرهنگی-هنری هنر مقدس با مشارکت اداره کل فرهنگی به روی صحنه می‌رود.

تلاش شهرداری تهران برای رفع مشکلات رفاهی و آموزشی کودکان کار

ایران پرسمان - معاون حمایت‌های اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از تلاش برای تسهیل مشکلات رفاهی- آموزشی کودکان کار خبر داد و گفت: برای رفع دغدغه‌های سازمان‌های مردم‌نهاد، کارگروهی از نمایندگان مناطق و سازمان‌های مردم‌نهاد تشکیل می‌شود.

مشارکت شهرداری منطقه ۱۳، دانش آموزان و فعالان محلات در راستای تحقق هوای پاک

ایران پرسمان - به مناسبت هفته هوای پاک و با هدف فرهنگ‌سازی و توجه هرچه بیشتر شهروندان به مسائل زیست محیطی، برنامه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی در منطقه ۱۳ انجام می‌شود.

ضرورت به کارگیری خودروهای برقی و هیبریدی برای کاهش آلودگی هوا

ایران پرسمان - رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه هر ساله با شروع فصل سرما پرونده خاک گرفته آلودگی هوا از اعماق بایگانی اولویت های مهم کشور خارج می شود، گفت: از رده خارج نشدن خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده یکی از چندین عامل آلودگی هوا است.

«مهدی یعقوبی» رییس کمیسیون خدمات شهری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران شد

ایران پرسمان - در سی و هفتمین نشست کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، مهدی یعقوبی (معاون خدمات شهری ‌محیط زیست شهرداری مشهد مقدس) با اکثریت آراء به عنوان رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران انتخاب شد.

استاندار تهران: شوراهای آموزش و پرورش کارکرد حداقلی دارند

ایران پرسمان - استاندار تهران با اشاره به اینکه قانون شوراهای آموزش و پرورش بیشتر جنبه پشتیبانی و لجستیکی به خود گرفته است گفت: حتما باید کمک کنیم که ساختار این قانون را ارتقاء داده و شوراها را توانمند کنیم. اکنون شوراهای آموزش و پرورش کارکرد حداقلی دارند که می‌توان آن را ارتقاء داد و تکمیل کرد.

ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تهران به شورا

ایران پرسمان - علیرضا زاکانی شهردار تهران در چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تهران را به شورای اسلامی شهر تهران ارائه داد.

با چهارچوب‌های هوشمندسازی می‌توان مانع گسترش کرونا شد

ایران پرسمان - شهردار تهران با تاکید بر لزوم پیشگیری از ابتلا به کرونا گفت: ماحصل حضورفعال شهرداری در کمیته‌ای با حضور متولیان نظام بهداشتی کشور و دستگاه‌های مختلف اجرایی، برگزاری نوبت دوم بیماریابی به صورت دقیق با استفاده از ابزارهای هوشمندسازی است.

تقویت ظرفیت گردشگری پایتخت با اجرای پروژه‌های مشارکتی بوستان سرخه‌حصار

ایران پرسمان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با حضور در منطقه ۱۳ از پروژه‌های خدمات شهری این منطقه بازدید و بر تقویت و پیشبرد پروژه‌های مشارکتی بوستان سرخه حصار در راستای افزایش ظرفیت گردشگری پایتخت تاکید کرد .

امکان صادرات خدمات پزشکی از تهران به کشورهای همجوار

ایران پرسمان - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بر لزوم مشارکت بانک‌ها در تامین منابع مالی پروژه‌های توریست درمانی تاکید کرد و گفت: امکان صادرات خدمات پزشکی از این استان به کشورهای همجوار فراهم است.

۶۳۰ واگن چینی در مسیر مترو تهران/انجام پیش پرداخت قراداد فایناس طی هفته آینده

ایران پرسمان - در دوره قبل مدیریت شهری قرار بود که ۶۳۰ واگن مترو از چینی‌ها خریداری شود. دولت سابق باید بخشی از پول را پرداخت می کرد اما این رقم در بودجه دیده نشد و عملاً خرید واگن ها منتفی شد اما اکنون معاون حمل و نقل شهرداری تهران می گوید طی رایزنی با دولت، معاون اول رئیس جمهور دستور داده است که اوایل هفته آینده پیش پرداخت خرید ۶۳۰ دستگاه واگن پرداخت شود.

رئیس و اعضای مجمع عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران منصوب شدند

ایران پرسمان - با رأی اعضای شورای شهر تهران، مهدی چمران به عنوان رئیس مجمع شرکت واحد اتوبوسرانی، سوده نجفی به عنوان منشی و حبیب کاشانی و میثم مظفر به عنوان ناظر اول و دوم مجمع عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی انتخاب شدند.

رشد۵۱ درصدی بودجه نسبت به سال گذشته/ خدمات شهرداری دو شیفته می‌شود/ ۳ پروژه هوشمندسازی شهرداری در سال آینده

ایران پرسمان - شهردار تهران در چهل و یکمین جلسه شورا با بیان اینکه ۸۵ هزار میلیارد تومان سرجمع بدهی شهرداری است، گفت: بودجه ۱۴۰۱دو بخشی بسته شده است؛یک بخش از ویژگی‌های بودجه و بخش دیگر مبتنی بر تعهدهای ما به عنوان حداقل خواهد بود که بر اساس آن ۵۶ هزار و ۸۶۹ میلیارد تومان اعتبار دیده‌ایم که ۵۱ درصد نسبت به سال گذشته رشد بودجه‌ای داشته‌ایم.

نقش توسعه بازارهای محله‌ای تره‌بار در کاهش آلودگی هوا/افتتاح ۳ بازار جدید تا ‌پایان سال

ایران پرسمان - مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در آستانه ۲۹ دی (روز هوای پاک) با تأکید بر اهمیت و ضرورت حفظ محیط زیست و لزوم توجه عملی به این مهم در کلان‌شهر تهران، گفت: از جمله آثار و نتایج غیرمستقیم توسعه بازارهای محله‌ای میوه و تره بار، کاهش آلودگی هوا از طریق کاهش رفت و آمدهای درون‌شهری است.

آیا متروی تهران روی ریل محیط زیست حرکت می‌کند؟

ایران پرسمان - اجرای پروژه‌های صنعتی و توسعه شهری در کلانشهرها مانند تهران همواره منوط به درنظر گرفتن عوامل اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی گوناگونی است. مدیرکل محیط‌ زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر توجه نهادهای مربوطه به اجرای استانداردهای زیست‌محیطی این پروژه می گوید: احداث خطوط جدید مترو با درنظر گرفتن استانداردهای محیط زیست انجام می‌شود.

الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت‌ و سازهای پایتخت

ایران پرسمان - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اقدامات انجام شده برای ایمنی ساختمان‌ها در برابر حوادث را تشریح کرد و گفت: استفاده از مصالح استاندارد در پروژه‌های ساختمانی شهر تهران الزامی است و انجام آن به صورت مرتب کنترل می‌شود.

جوسازی علیه خانه‌موزه سیمین و جلال؟!

ایران پرسمان - مدیر خانه‌موزه سیمین و جلال می‌گوید: به دلیل مخالفت با حضور گروهی فیلم‌ساز در این خانه‌ مطابق با مقررات و ضوابط، حالا آن گروه فیلم‌سازی جوسازی‌هایی را علیه خانه‌موزه سیمین و جلال راه انداخته است.

ضرورت پرداخت سهم شهرداری از درآمدهای جرایم راهنمایی و رانندگی در موعد مقرر

ایران پرسمان - معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بر اساس ماده ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی ‌و رانندگی دولت باید ۶۰ درصد از درآمدهای جرایم راهنمایی و رانندگی را به شهرداری‌ها پرداخت کند اما متاسفانه دولت به آن عمل نمی‌کند. این در شرایطی است که در نشستی که با رییس جمهور داشتیم، این موضوع را مطرح کردیم و رییس جمهور دستور داد که سهم شهرداری حتما واریز شود.

اولویت‌بندی و اجرای برنامه‌های منطقه ۱۶ براساس مطالبات شهروندان

ایران پرسمان - شهردار منطقه ۱۶ با توجه به اولویت‌های شهرداری منطقه در بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: بودجه سال آینده باید در راستای تامین بخشی از دغدغه‌های مردم و شهروندان محلات نه‌گانه تدوین شود.

استفاده از ظرفیت‌های داخلی و مجموعه‌های تخصصی برای حل مشکلات ناوگان اتوبوسرانی

ایران پرسمان - سرپرست شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در ادامه بازدیدهای سرزده خود از خطوط، ایستگاه‌ها و پایانه‌های سطح شهر، روز گذشته از ساختمان شهدای شرکت واحد و بخش‌های مختلف آن، دیدن کرد.

تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام در منطقه ۶

ایران پرسمان - همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و با حضور خانواده معظم شهدا، آحاد مردم، امام جمعه موقت تهران، وزیر کشور و شهردار منطقه ۶ ، بدرقه دو شهید گمنام تا بهشت انجام شد و در ساختمان وزارت کشور خاکسپاری شدند.

درخواست اختصاص بودجه مناسب برای ساخت بنای یادمان شهدای گمنام دریاچه شهدای خلیج فارس

ایران پرسمان - مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران از ارائه درخواست اختصاص بودجه مناسب در سال ۱۴۰۱ برای ساخت بنای یادمان شهدای گمنام دریاچه شهدای خلیج فارس خبر داد.

حضور شهردار تهران در چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر

ایران پرسمان - علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح روز یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ در چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر حضور پیدا کرد تا نتایج جلسات طرح رصد با حضور شهردار تهران ارائه و بررسی شود.

تقدیر عضو شورای شهر از اقدامات خلاقانه سازمان زیباسازی و شرکت ساماندهی مشاغل

ایران پرسمان - رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: اقدامات خلاقانه سازمان زیباسازی شهر تهران و شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران جای تقدیر و تشکر دارد.

از دستاوردهای طرح رصد تا لزوم بررسی بیشتر درباره ساخت‌وساز مجاور باغ گیاه‌شناسی

ایران پرسمان - رئیس شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران توضیحاتی درباره رخدادهای امروز شورای شهر تهران ارایه کرد و نسبت به ساخت و ساز در کنار باغ گیاه شناسی واکنش نشان داد.

با ساخت و ساز غیرقانونی سرسازگاری نداریم/بخشی از مجوزها مربوط به گذشته است

ایران پرسمان - زاکانی با بیان اینکه بخشی از مجوزهای ساخت و ساز مربوط به مجوزهایی است که در دوره‌های گذشته صادر شده، گفت: با هر ساخت و ساز غیرمجاز برخورد خواهد شد، مجموعه شهرداری مبتنی بر قواعد و چارچوب‌هایی که دارد، پروانه‌ صادر می‌کند، بنابراین کاملا واضح است که با ساخت و ساز غیرقانونی سر سازگاری ندارد و در همه موارد غیرمجازی که رخ می‌دهد جدی هستیم.

۲۳۰ دستگاه ماینر قاچاق در غرب تهران خاموش شد

ایران پرسمان - رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از کشف ۲۳۰ دستگاه ماینر قاچاق از یک مزرعه استخراج ارز دیجیتال در کارگاهی در غرب تهران به ارزش ۳۰ میلیارد ریال خبر داد.

توجه به سهم بودجه و برنامه‌های محلات از اولویت‌های طرح رصد است/ شناسایی هزار و ۱۴۱ پروژه محلی در این طرح

ایران پرسمان - رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه در طرح رصد برای تعیین بودجه، اولویت‌های ذهنی مردم را بررسی و چالش‌های محلات را رصد می‌کنیم، گفت: توجه به سهم بودجه و برنامه‌های محلات از اولویت‌های طرح رصد بوده است.

دستگیری زورگیران تصادفات ساختگی در تهران

ایران پرسمان - رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زورگیران تصادف ساختگی در تهران خبر داد و گفت: این متهمان تحت تعقیب کارآگاهان اسلامشهر و پایگاه‌های یکم، دوم و پنجم آگاهی تهران بودند.

معاونت اجتماعی و فرهنگی، تصمیمات مربوط به محلات را در شورای شهر مطرح کند

ایران پرسمان - عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برخی اقدامات مدیریت شهری و ناهماهنگی‌های ایجاد شده بیان کرد: از معاون اجتماعی و فرهنگی می‌خواهیم هر تصمیمی مربوط به مدیریت محله و سرای محلات را حتما در شورای شهر مطرح و مصوبه بگیرند.

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران منصوب شد

ایران پرسمان - زاکانی با صدور حکمی «داود گودرزی» را به عنوان رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران منصوب و در این حکم بر توجه جدی به شناسایی گلوگاه‌ها و بسترهای تولید فساد تاکید کرد.

ساير مطالب

انجام توافقات اولیه برای آزادسازی املاک پروژه شهید باقری

مدیریت شهری جدید توانست مافیای وانت ‌بارهای جنوب شهر را شناسایی کند/تقدیر از شهرداری برای ساماندهی معضلات پایتخت

الزام شهرداری به شناسایی و تحویل متکدیان به مجتمع‌های اردوگاهی

حضور شهردار پایتخت در شورا

ایمن‌سازی و رفع خطر از گودهای رهاشده در منطقه 3

بیست و هشتمین نشست کمیسیون حمل و نقل عمومی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران برگزار می‌شود

رنگ آمیزی المان‌ها و دیوارهای منطقه 8

حمایت از طرح «پرورش ماهی‌های زینتی» با هدف اشتغال‌زایی مناسب در منطقه 17

ساختمان سینگر

بهره‌برداری کامل از خط 7 مترو در سال 1402

لایروبی همه‌روزه انهار برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر شرق تهران

جزئیات ورود شهرداری به بورس

بازگشت بیش از 180 مددجو به آغوش خانواده از ابتدای سال

اجرای 68 رای کمیسیون ماده صد در منطقه 10

مسجد پایگاهی برای پیگیری و رفع مشکلات شهروندان است

بازدیدشهردار تهران از مرکز ماده 16 سروش

افزایش درآمد و کاهش هزینه مهم‌ترین استراتژی معاونت حمل‌ونقل است

ارائه خدمات رایگان پزشکی و توانبخشی به محلات محروم منطقه 19

تقویت فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه13 برای تحقق قطب گردشگری پایتخت

ساماندهی افراد بی‌خانمان در منطقه 15 در قالب طرح زمستان گرم

بازدید شهردار تهران از مراکز ماده 16

ثبت‌نام حاملین چرخ‌دستی در منطقه 12 /اجرای طرح آزمایشی محدودیت تخلیه و بارگیری چرخ‌دستی‌ها در خیابان خیام

بهبود وضعیت مناظر شهری با اجرای طرح نگهداشت شهر در منطقه 8

امضای تفاهم نامه میان ستاد سمن ها و مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران

ارائه مجموعه آموزش‌های محیط زیستی به شهروندان منطقه 7

تمدید فاز اول اجرای طرح تحول نگهداشت شهر تا 22 بهمن

برگزاری اولین رویداد استارت‌آپی تخصصی در حوزه پسماند و محیط زیست

برپایی نمایشگاه کتاب در 800 نقطه تهران/ بازدید سرلشکر باقری از لجستیک کتاب مجمع ناشران دفاع مقدس

خودروهای وارداتی تولید 2018 مشمول معاینه فنی شدند/ معاینه فنی موتورسیکلت با 12 هزار تومان

جزئیات کمک مدیریت بحران تهران در مناطق سیل‌زده/ ایجاد گروه‌های دوام جهادی یا مسجدمحور

اجرای سیستم بهای تمام شده در تمام مناطق تهران برای شفافیت مالی

تشکیل کمیته رفع نواقص پروژه‌های شرکت مترو تهران

آغاز پروژه پنجم همکاری مدیریت بحران شهر تهران و جایکای ژاپن

از افتتاح خانه‌های محیط‌زیست محلات و نیروگاه خورشیدی تا استقرار غرفه‌های آموزشی

افزایش 17 درصدی دیوارهای صوتی تهران طی 6 ماه آینده

اجرای طرح ضربتی ساماندهی و جمع‌آوری مراکز غیرمجاز پسماند خشک در منطقه 12

طرح الزام شهرداری به راه‌اندازی سیستم محاسبه بهای تمام شده خدمات

انجام بازدیدهای مستمر و هدفمند میدانی از محلات منطقه 10 تهران

تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در مدیریت شهری سابق حذف شده است

بهسازی پل‌های عابرپیاده در منطقه 2

هشتمین جلسه قرارگاه اجتماعی کلانشهر تهران

شهرداری اعطای کارت بلیت رایگان به خبرنگاران را احیا و پیگیری کند

اتمام بازسازی کامل سرویس بهداشتی میدان نبوت

شناسایی 84 ساختمان ناایمن در منطقه 17

آغاز نهضت درختکاری در منطقه 15/ شهروندان تقاضای خود برای تهیه و کاشت نهال را به 137 اعلام کنند

دستور شهردار منطقه 8 به نهادهای نظارتی برای بررسی دقیق کلیپ کودک زباله‌گرد

مراسم تودیع و معارفه معاونت روابط عمومی مرکز ارتباطات شهرداری

خودروسازان به جشنواره «فرهنگ، هنر و صنعت» پیوستند

ضرورت تقویت جایگاه دبیران ستاد بحران در مناطق 22گانه

اجرای طرح بهسازی منظر شهری در بزرگراه اشرفی اصفهانی

رییس کمیسیون حقوقی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران منصوب شد

سه طرح شهرداری برای نوسازی بافت‌های فرسوده

124 نقطه بی‌دفاع منطقه 4 ایمن‌سازی می‌شود

حریق در خیابان زهدی تهران/ مصدومیت و دودگرفتگی 3 نفر

بیست و یکمین جلسه از طرح رصد در منطقه21 برگزار شد

تعیین تکلیف پلاک‌های قرمز در محدوده کوه گچی تا پایان سال

لزوم توجه ویژه به وضعیت ورودی جنوب شرقی تهران

اختصاص اعتبارات لازم به سازمان فرهنگی و هنری در بودجه 1401

آیین تجلیل از پرسنل سامانه های مدیریت شهری 137 و نظارت همگانی 1888

آغاز عملیات جایگزینی گاردریل‌های بزرگراه شهید هاشمی با حفاظ‌های بتنی

هوشمندسازی تونل‌های ترافیکی از مهمترین نیازهای حمل و نقل شهری است

عقیم‌سازها مدعی اتوبوس‌خوابی می‌شوند!/ بی‌خانمانی در تهران چگونه شروع شد؟

تفکیک وظایف معاونت اجتماعی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری مورد نیاز است

اقدامات سازمان فرهنگی هنری در دوران کرونا قابل تقدیر است

ضرورت هوشمندسازی ارتباطات شهرداری با مردم در برخی حوزه‌ها

اهمیت بهبود فضای کسب و کار در راستای حل آسیب‌های اجتماعی

غربالگری هزار و 200 معتاد متجاهر در منطقه 15 و آغاز فرآیند بازگشت آنها به جامعه

قیمت گوشت بدون استخوان گوساله در میادین میوه و تره بار

ثبت‌نام از 8 هزار بازنشسته تهرانی برای دریافت وام تا پایان بهمن ماه

اعتبارات حمل‌ونقل عمومی در لایحه بودجه کشور اصلاح می‌شود

بررسی برنامه‌های سازمان فرهنگی‌ و هنری شهرداری تهران در جلسه آتی شورا

انتشار فراخوان مشارکت در نخستین رویداد «ریحانِ شهر»

آخوندی: بی‌توجهی دولت و مجلس، مشکلات تهران را جدی‌تر می‌کند

خرید هر اتوبوس برقی 3 برابر گران‌تر از اتوبوس دیزلی است

اجرای مصوبه "احداث بنای یادبود جانباختگان هواپیمای اوکراینی" را پیگیری می‌کنیم

پذیرش حدود نیم میلیون نفر در گرمخانه‌های پایتخت/ شهرداری در راستای ساماندهی معتادان با پلیس همکاری می‌کند

لزوم استفاده از بهترین فناوری‌های روز دنیا برای پایش کیفیت هوا

امکان بهره‌برداری پیوسته از 32 کیلومتر مسیر خط 6 مترو در سال آینده

حضور آمبولانس‌های شرکت شهر سالم در مراسم تشییع شهدای گمنام

صنعت ساخت «ریل سوم مترو» بومی‌سازی شد

نقش معاونت فنی و عمرانی در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شهری پررنگ‌تر شده است

شایعات علیه شهرداری تهران؛ از بستن کوه تا متروخوابی

نصب اعلان‌های گرافیکی «همه ایران هم‌درد شماست»

آغاز عملیات اجرایی تعمیرات شبکه برق بالاسری خط 5 مترو

از شایعه تا واقعیت بستن کوه‌ها در فاطمیه

میزبانی از شهدا با عطر و بوی فاطمی در 5 منطقه از تهران

بدرقه 150 شهید گمنام تا بهشت

چهارگوشه شهر فردا میزبان شهدا خواهد بود

حماسه حضور مردم در تشییع شهدای گمنام

مراسم تشییع پیکر 150 شهید گمنام در تهران

به برکت خون شهدا به آینده کشور بسیار امیدوار هستم

اجرای عملیات پاکسازی روددره فرحزاد با پیگیری شهرداری و دستور مقام قضایی

مرد میدان در خیابان‌های پایتخت

«ابوالفضل فلاح» رئیس کمیسیون مالی و اقتصاد شهری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران شد

رونمایی از نقاشی دیواری تصویر شهید سردار سلیمانی در منطقه 19

فیلم موش های درختی قدیمی است/ کاهش 12درصدی شکایات مردمی از موش ها

جانباختن مرد 80 ساله در خانه قدیمی

اعلام «ممنوعیت‌های ترافیکی» مراسم فاطمیه و تشییع شهدا در روز پنجشنبه

سینما «اروپا» ثبت ملی شد

توضیحات شرکت بهره‌برداری مترو تهران درخصوص عکس منتشرشده از متروخوابی